Matej Mohorič zostaje w Bahrain – Victorious

Matej Mohorič od kilku lat jest jedną z twarzy Bahrain – Victorious i chyba nikogo nie dziwi, że zarządzana przez jego rodaka Milana Eržena ekipa zdecydowała się na przedłużenie kontraktu ze Słoweńcem na kolejne 3 sezony.

Niespełna 28-letni zawodnik swoją przygodę z World Tourem zaczął dość dawno temu, bo w 2014 roku w barwach ekipy Cannondale. Po 2 latach trafił do Lampre – Merida, które zmieniło nazwę na UAE Team Emirates. Matej Mohorič szybko wrócił jednak do rowerów marki Merida przechodząc do zespołu znanego wówczas jako Bahrain Merida Pro Cycling Team. To właśnie tam jego kariera niesamowicie rozkwitła, choć należy pamiętać, że wcześniej był m.in. mistrzem świata zarówno juniorów jak i do lat 23 czy miał już wygrany etap Vuelta a España.

Następne sezony przyniosły jednak przyspieszenie karierze Słoweńca. Matej Mohorič szybko wygrał etap Giro d’Italia, a świat podziwiał jego nieprzeciętne zdolności zjazdowe. Gdy zabroniono mu przybierania specyficznych pozycji na rowerze nie zatrzymał się – szybko znalazł sobie nową niszę w postaci walki z ucieczek na najdłuższych, ponad 200-kilometrowych etapach czy w klasykach. Dziś w jego dorobku znajdziemy 2 takie odcinki Tour de France czy wreszcie wygrane w tym roku Mediolan – San Remo.

We are pleased to announce the extension of @matmohoric's contract until the end of 2025.#RideAsOne pic.twitter.com/5SIVyo767B

— Team Bahrain Victorious (@BHRVictorious) September 15, 2022

The post Matej Mohorič zostaje w Bahrain – Victorious first appeared on Kolarstwo szosowe – Tour de France, Tour de Pologne – Wiadomości sportowe – naszosie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.