CHCIAŁ KUPIĆ POMPĘ CIEPŁA – STRACIŁ PONAD 55 TYSIĘCY ZŁOTYCH

CHCIAŁ KUPIĆ POMPĘ CIEPŁA – STRACIŁ PONAD 55 TYSIĘCY ZŁOTYCH
Data publikacji 25.08.2022

Kolneńscy policjanci przyjęli zgłoszenie o oszustwie, do którego doszło podczas zakupu pompy ciepła w internecie. Jego ofiarą padł 33-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Mężczyzna przelał ponad 55 tysięcy złotych, jednak nie otrzymał zamówionego sprzętu, ani też zwrotu pieniędzy.

Do policjantów z kolneńskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas zakupu pompy ciepła w internecie. 33-latek znalazł w sieci atrakcyjną ofertę i nawiązał kontakt telefoniczny i mailowy ze sprzedającym. Ten zapewniał, że pompa wystawiona za ponad 49 tysięcy złotych jest polskiej produkcji i nie będzie żadnego problemu z gwarancją. 33-latek chcąc upewnić się, że kupuje właściwy model pompy poprosił o przesłanie faktury proforma. Wtedy to sprzedający poinformował go, że na fakturze będzie podana kwota netto, natomiast całkowity koszt zakupu będzie wynosił ponad 55 tysięcy złotych. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego, zgodnie z poleceniami oszusta opłacił przesłaną mailowo fakturę. Z kolei ten miał rzekomo przedstawić ją portalowi ogłoszeniowemu, aby potwierdzić, że zakup zgadzał się z ceną podaną w ogłoszeniu. Sprzedający w rozmowie telefonicznej zapewnił, że zaraz po otrzymaniu wpłaty wystawi fakturę na dopłatę pozostałej kwoty. Następnego dnia 33-latek opłacił koleją fakturę na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Po przelaniu pieniędzy za całe zamówienie poinformował o tym sprzejdającego. Wtedy kontakt z nim urwał się, a 33-latek nie otrzymał zamówionego towaru, ani też zwrotu pieniędzy.

Podczas zakupów w internecie pamiętajmy o ostrożności i sprawdzaniu wiarygodności sprzedających. Zachowajmy czujność szczególnie kiedy przedmiot wystawiony jest w atrakcyjnej cenie. Robiąc zakupy w internetowym sklepie warto sprawdzić najpierw czy dana firma rzeczywiście istnieje i przeczytać komentarze innych osób.

Źródło: Podlaska Policja

Artykuł CHCIAŁ KUPIĆ POMPĘ CIEPŁA – STRACIŁ PONAD 55 TYSIĘCY ZŁOTYCH pochodzi z serwisu Miejski Portal Informacyjny Bstok.pl Białystok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.