Stalowa Wola. Czy w mieście będą publiczne toalety?

Stalowa Wola. Czy w mieście będą publiczne toalety?

Temat potrzeby wykonania w Stalowej Woli publicznych toalet co jakiś czas wraca w miejskiej dyskusji. W ostatnim czasie kwestię tę poruszył w swojej interpelacji radny Dariusz Przytuła. Jak się okazuje zadanie to ma zostać zgłoszone do budżetu miasta na 2023 rok. Toalety mają się także pojawić na rynku w Rozwadowie i na placu Piłsudskiego przy okazji rewitalizacji tych przestrzeni.

– Wnioskuję w imieniu mieszkańców, aby w mieście powstały publiczne toalety.  Toalety są płatne i samoobsługowe. Można również pomyśleć o wyremontowaniu starych toalet na skrzyżowaniu ulicy Staszica – Mickiewicza, które mogą również być płatne po zamontowaniu drzwi, które otwierają się dopiero po wrzuceniu opłaty – pisał radny Dariusz Przytuła.

W odpowiedzi na interpelację czytamy, że takie zadanie zostanie zgłoszone do budżetu miasta na rok 2023 i zostanie wykonane po zatwierdzeniu budżetu przez Radę Miejską Stalowej Woli.

– Jednocześnie informuję, że w ramach zadania pn. „Przywrócenie dawnego charakteru przestrzeni publicznej płyty głównej Rynku w Stalowej Woli – Rozwadowie” zostanie wykonana prefabrykowana toaleta publiczna. Ponadto informuję, że w zakresie inwestycji pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznej Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli” jest przewidziana budowa budynku użyteczności publicznej, w którym ma powstać także ogólnodostępna toaleta publiczna – czytamy w odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.