Puławy: nowa jadłodzielnia już działa

W Puławach działa nowa jadłodzielnia. Jest to rozszerzenie działalności Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, która raz w tygodniu rozdaje żywność potrzebującym. Teraz z tej pomocy można korzystać przez całą dobę.

– Znaleźliśmy sponsora na lodówkę, która jest kilka razy dziennie uzupełniana więc nie wstydźmy się z niej korzystać – zachęca Anna Majewska z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Puławach. – To są systematycznie dokładane rzeczy, codziennie w miarę jak one znikają. Świeże warzywa, ziemniaczki, chlebek, jogurty, serki, takie rzeczy z nabiału. Również owoce, banany, jagody. Jest dosyć duży asortyment. Moglibyśmy też dokładać i wędliny i jajka, ale nie możemy tego robić ze względu na niebezpieczeństwo. Tak, jak ktoś kiedyś powiedział, że prawdziwa bieda nie krzyczy – myślę, że to wynika z tego, że ludzie wstydzą się przyjść i ujawnić, że potrzebują czegoś. 

Nowa jadłodzielnia działa przy ulicy Kraszewskiego 6. Drugie takie miejsce w Puławach znajduje się przy hali targowej na ulicy Piaskowej.

ŁuG / opr. KB

Fot. Grupa Jadłodzielnia Puławy FB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.