Prawdziwy postęp w USA: kolejny stan całkowicie wyeliminuje dzieciobójstwo prenatalne

Karolina Południowa dołączyła do stanów, w pełni chroniących życie poczęte. Po niedawnym wyroku Sądu Najwyższego- znoszącym rzekome powszechne „prawo” do aborcji – Republikańscy prawodawcy natychmiast przystąpili do stworzenia nowej ustawy, która właśnie przeszła proces legislacyjny i czeka na podpis gubernatora. Zbrodniczy proceder dzieciobójstwa zostanie zakazany od momentu poczęcia i we wszystkich przypadkach, oprócz ratowania życia matki.

Ustawa pro-life przeszła ostatnie głosowanie w stanowym senacie Karoliny Południowej. Stosunkiem 13 do 7 głosów prawo chroniące życie poczęte pomyślnie zakończyło proces legislacyjny w obu izbach regionalnego parlamentu. Za ustawą głosowali wszyscy obecni republikanie, a przeciwko wszyscy demokraci.

Dotychczas w Karolinie Południowej obowiązywał jedynie zakaz zabijania dzieci nienarodzonych po wykryciu bicia serca (około 6. tygodnia ciąży), który wszedł w życie na mocy czerwcowego wyroku Sądu Najwyższego w sprawie Dobbs vs. Jackson Women’s Health Organization. Prawodawcy opowiadający się za życiem nie spoczęli jednak na laurach i w niedługim czasie skutecznie doprowadzili do aktualizacji prawa, tak by w pełni chroniło życie poczęte i całkowicie wyeliminowało przemysł aborcyjny na terenie stanu.

Język ustawy zdradza, że władze Karoliny Południowej nadążają za postępem nauk i nie próbują stwarzać alternatywnej rzeczywistości, tak jak robi to lobby aborcyjne. Dokument stwierdza bowiem „bezsporne jest, że życie każdego człowieka zaczyna się w momencie poczęcia”. Ustawa zakazuje wszystkich przypadków dzieciobójstwa, a wyjątki dla ratowania życia matki zostały szczegółowo opisane, tak by nie stworzyć luki dla łamania prawa.

Przyjęcie nowych przepisów poprzedziła kampania oszczerstw ze strony lobby propagującego bezkarne mordy prenatalne. Jeden z demokratycznych przedstawiciel niższej izby stanowej legislatury opowiadał, że ustawa „zakazuje aborcji, wsadza lekarzy do więzienia i zabija kobiety”.

Republikańskich prawodawców, którzy stawili czoła przemysłowi aborcyjnemu pochwaliła Lisa Van Riper, prezes South Carolina Citizens for Life, doceniając ich odwagę „w obliczu nikczemnych przeinaczeń i wypaczeń”.

Źródło: lifesitenews.com

FO

 

Artykuł Prawdziwy postęp w USA: kolejny stan całkowicie wyeliminuje dzieciobójstwo prenatalne pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.