„Pomysł zrodził się z wdzięczności”. Wyjątkowy koncert na zamojskim rynku

„Koncert podziękowania dla miasta Zamość” odbędzie się dziś (17.08) na Rynku Wielkim. Na zamojskiej scenie wystąpią artyści z Niemiec, Polski i Ukrainy. Chcą w trudnym wojennym czasie przypomnieć o pojednaniu między narodami.

– Pomysł zrodził się z wdzięczności. W pierwszych dniach wojny w Ukrainie ambasada Niemiec w Kijowie otrzymała schronienie i gościnę w Zamościu, gdzie mogła dalej funkcjonować – mówi organizator koncertu Mateusz Rusowicz z Krzyżowa Music Festiwal. – Teraz co prawda wrócili do Kijowa, ale z racji wdzięczności, którą odczuwają, chcą zorganizować dzisiejszy koncert. Ma on być początkiem silniejszych relacji między ludźmi z Zamościa i – na początek – miast partnerskich z Niemiec, czyli z Weimaru i Schwäbisch Hall. Dzisiejszy koncert ma być ujęciem jak w soczewce tych właśnie relacji międzynarodowych i międzyludzkich. Wykonawcy są z Niemiec, Polski i Ukrainy. Na tym jednym koncercie chcemy pokazać międzynarodowe relacje, które powstały właśnie tutaj, w Zamościu i które chcemy kontynuować, równocześnie dziękując mieszkańcom Zamościa za tak dobre przyjęcie.

Na scenie usłyszymy m.in. członków kwartetu Karola Szymanowskiego z Agatą Szymczewską, zwyciężczynią XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.    

Koncert zaplanowano na godz. 19.00.

AP / opr. WM

Fot. nadesłane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.