Nairo Quintana odnawia kontrakt z Team Arkéa Samsic. Wieloletnia umowa

Przez jednych kochany za bycie jedynym w swoim rodzaju, przez inny znienawidzony za pasywny styl jazdy czy pamiętny, niezbyt fair play atak na zjeździe ze Stelvio podczas Giro d’Italia w 2014 roku – taki jest Nairo Quintana. Nie można mu jednak odmówić jednego – to jeden z najbardziej utytułowanych kolarzy ostatniej dekady, a właśnie na odnowienie z nim umowy do końca 2025 roku zdecydowali się włodarze Team Arkéa Samsic.

Nairo Quintana w ostatnich latach jest już nieco cieniem siebie – nie ma co się jednak dziwić, albowiem szczyt kariery osiągnął dość wcześnie, a dziś 32-latka dość często trapią kontuzje bądź dopada go pech. Nie zmienia to jednak faktu, że na przełomie zimy i wiosny Kolumbijczyk nadal wygrywa wszystko co chce, a i podczas celów sezonu potrafi co nieco namieszać – tegoroczne Tour de France zakończył na 6. miejscu.

Warto w tym miejscu przypomnieć najważniejsze z 51 (!) zawodowych zwycięstw Nairo Quintany – Kolumbijczyk triumfował w dwóch Wielkich Tourach – Giro d’Italia 2014 i Vuelta a España 2016. Oprócz tego ma w swoim dorobku wiele imprez etapowych, m.in. 2 razy zwyciężał w Tirreno-Adriatico, a po razie w Volta Ciclista a Catalunya, Tour de Romandie czy Vuelta Ciclista al Pais Vasco. Na liście wygranych ma także po 3 etapy Tour de France i Giro d’Italia. Do pełni szczęścia Nairo może brakować chyba tylko triumfu w Wielkiej Pętli – tą trzykrotnie kończył na podium, ale nigdy na najwyższym stopniu.

L'histoire se poursuit. https://t.co/e2M8dPzqMx pic.twitter.com/JEn9vWzBxg

— Team Arkéa Samsic (@Arkea_Samsic) August 16, 2022

The post Nairo Quintana odnawia kontrakt z Team Arkéa Samsic. Wieloletnia umowa first appeared on Kolarstwo szosowe – Tour de France, Tour de Pologne – Wiadomości sportowe – naszosie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.