Bank kupuje mieszkania za 5,1 miliona dolarów w honorowej sprzedaży | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie personelu/Ed Runian Widok niektórych osób, które uczestniczyły w wtorkowej wyprzedaży policyjnej szeryfa, która obejmowała sprzedaż mieszkań w kompleksie mieszkaniowym dla studentów Wake przy Madison Avenue. Gina Weaver, trzecia od lewej, jest prawnikiem reprezentującym US Bank, który złożył zwycięską ofertę w wysokości 5,1 miliona dolarów.

Youngstown — pożyczkodawca, który pozwał dewelopera Dominica Marchiondę i jego żonę w 2019 roku, twierdząc, że nie spłacili 5,5 miliona dolarów kredytu na mieszkania w kompleksie mieszkaniowym Wake przy Madison Avenue, kupuje go za 5,1 miliona dolarów.

Sprzedaż mieszkań była głównym tematem regularnej miesięcznej sprzedaży Sali Konferencyjnej Komisarzy w sądzie hrabstwa Mahoning za szacunkową wartość 5,7 miliona dolarów i minimalną cenę ofertową 3,8 miliona dolarów.

Kompleks znajdował się w centrum skandalu związanego z przekupstwem publicznym w Youngstown, w którym uczestniczył Flats at Wick LLC, w którym Marchiondas był członkami zarządzającymi i poręczycielami.

Kilku oferentów pracowało w górę, licytując 100 000 dolarów, dopóki adwokat Gina Weaver z Columbus, reprezentująca Bank Stanów Zjednoczonych, zaoferowała 5,1 miliona dolarów i nie otrzymano żadnych dalszych ofert.

„Został sprzedany powodowi za 5,1 miliona dolarów” – powiedział przedstawiciel Tammy Genetti.

Kilka osób, które uczestniczyły w wyprzedaży burmistrza, opuściło pokój po 90-sekundowej aukcji, w tym Weaver, która powiedziała, że ​​nie może dyskutować o żadnych planach banku dotyczących nieruchomości.

Nie było jasne, kim była większość pozostałych oferentów, poza Nathanem Bibbem z Hometown Fixer Upper of Poland, który powiedział, że jego firma kupowała w przeszłości mniejsze nieruchomości mieszkalne i jest zainteresowana ich nabyciem, jeśli to możliwe.

Ron Cole, rzecznik Youngstown State University, powiedział, że uniwersytet nie ma nikogo w sprzedaży burmistrza i powiedział, że uniwersytet „nie jest zainteresowany kupnem” kompleksu w tym czasie.

Mieszkania w Wick LLC — która jest winna 6,32 miliona dolarów z odsetkami i innymi opłatami — uzgodniły w ugodzie z 22 lutego przekazanie nieruchomości bankowi, chyba że zapłaci należne pieniądze w ciągu trzech dni. Tak się nie stało, więc został wystawiony na licytację.

Marchionda przyznał się do winy 7 sierpnia 2020 r. za cztery przestępstwa manipulowania danymi, z których wszystkie miały miejsce 6 października 2011 r., kiedy przyznał się do używania fałszywych faktur w celu uzyskania pieniędzy od Youngstown na projekt mieszkaniowy Erie Terminal Place w centrum miasta za opłatą. Rachunki, które był winien Flats u Wick.

Zarobił pięć lat w zawieszeniu i 1250 godzin prac społecznych.

Ponadto David Bozanic, były dyrektor finansowy miasta, przyznał się 7 sierpnia 2020 r. do winy za dwa przestępstwa i dwa wykroczenia i spędził prawie rok w więzieniu stanowym.

Przestępstwo manipulowania zapisami skazań polegało na przekazaniu Marchiondzie 1,2 miliona dolarów z miejskiego funduszu wodnego, jeśli deweloper zwróciłby milion dolarów do ogólnego funduszu miejskiego w grudniu 2009 roku na zakup dawnej nieruchomości remizy strażackiej Madison Avenue w ramach umowy Flats at Wick . Ta nielegalna transakcja pozwoliła Bozanicowi zrównoważyć ogólny fundusz miasta na ten rok.

The Flats at Wick był pierwszym dużym projektem deweloperskim Marchiondy w Youngstown i w pewnym momencie był jednym z największych właścicieli nieruchomości w centrum miasta, zanim 30 sierpnia 2018 r. ujawniono akt oskarżenia przeciwko niemu i kilku jego firmom. , a także Bozanic i były burmistrz Youngstown Charles Samarone.

Sammarone złożył petycję w dniu 17 marca 2020 r. w sprawie dwóch zarzutów karnych związanych z manipulowaniem danymi niezwiązanymi z Marchiondą. Został na okres pięciu lat w zawieszeniu i otrzymał 30 dni prac społecznych.

4 listopada 2021 r. audytor państwowy ogłosił, że dąży do odzyskania około 7,87 miliona dolarów od Marchiondy i kilku jego firm, jego żony, partnera biznesowego i Bozanicha.

Największe znalezisko, o wartości 6,58 miliona dolarów, dotyczyło niespłaconej pożyczki rządowej w 2013 r. dla Wick Towers, kompleksu apartamentowego w centrum miasta, którego współwłaścicielem jest Marchionda.

Mniejsze znalezisko w wysokości 294.077 USD zostało rozliczone z Marchiondas za niespłaconą pożyczkę rządową na Flats at Wick.

Wyniki są nadal nieopłacone.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.