Zatrzymani kurierzy i kolejni nielegalni migranci

Wczoraj (15.08.2022 r.) patrol z Placówki SG w Gołdapi (Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej) w miejscowości Grzybina (gm. Wiżajny) zatrzymał do kontroli pojazd marki Opel na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca wraz z pasażerem (obywatele Ukrainy) w  samochodzie przewozili 5 obywateli Afganistanu.  W Niedzielę, 14 sierpnia  br. patrol funkcjonariuszy z Placówki SG w Sejnach współdziałając z funkcjonariuszami Policji w  miejscowości Poćkuny przystąpił do kontroli Mercedesa na ukraińskich numerach rejestracyjnych, w  którym również obywatel Ukrainy przewoził 4 Afgańczyków. Sobota (13.08.2022 r.)  pechowa była dla 20 – letniego Mołdawianina. Zatrzymany on został przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Szudziałowie w momencie gdy przyjechał po odbiór grupy Syryjczyków. Natomiast w piątek, 12 sierpnia br. patrol z Placówki SG w Rutce Tartak zatrzymał obywatela Turcji przewożącego w Fordzie 5 obywateli Iraku.

Wszyscy przewożeni cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju.

W tym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 203 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. 133 w rejonie granicy z  Białorusią i 70  odcinku granicy polsko-litewskiej.

Artykuł Zatrzymani kurierzy i kolejni nielegalni migranci pochodzi z serwisu Miejski Portal Informacyjny Bstok.pl Białystok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.