Rośnie liczba koronacelebrytów. Czterokrotnie zaszczepiony szef Pfizera zakażony COVID-19

Prezes koncernu farmaceutycznego Pfizer Albert Bourla otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, o czym poinformował w poniedziałek na Twitterze. Wcześniej o zakażeniu informowali m.in. prezydent USA Joe Biden, jego doradca ds. COVID Anthony Fauci oraz szef pentagonu, gen. Lloyd Austin.  

60-letni Bourla przyjął cztery dawki szczepionki przeciw Covid-19 produkcji swojej firmy. Jak napisał, ma „bardzo łagodne symptomy” choroby i zamierza się izolować. Przekazał także, że rozpoczął przyjmowanie leku Paxlovid, czyli jednego z dwóch preparatów przeciw koronawirusowi, które zostały dopuszczone do stosowania przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

Prezydent USA Joe Biden i jego główny doradca medyczny Anthony Fauci niedawno zakazili się koronawirusem, mimo że przyjęli wcześniej drugą dawkę przypominającą szczepionki. Podobnie jak Bourla, obaj mężczyźni rozpoczęli terapię Paxlovidem. Obaj doświadczyli też później „odbicia Paxlovidu”, co oznacza, że ponownie otrzymali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa po początkowym negatywnym teście wkrótce po zakończeniu terapii lekowej – podał amerykański portal The Hill.

Bourla jest zakażony subwariantem Omikronu BA.5, który dominuje obecnie w Stanach Zjednoczonych, stanowiąc prawie 90 proc. przypadków zakażenia koronawirusem w tym kraju.

O zakażeniu poinformował również szef Pentagonu Lloyd Austin. To już jego drugie zakażenie koronawirusem w tym roku. Austin jest „w pełni zaszczepiony” i otrzymał dwie dawki przypominające szczepionki.

PAP

 

Artykuł Rośnie liczba koronacelebrytów. Czterokrotnie zaszczepiony szef Pfizera zakażony COVID-19 pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.