Obejrzyj po raz pierwszy ogromny czołg SLS rakiet NASA w kierunku startu

Giant Space Launch System NASA rozpocznie swoją dziewiczą podróż w kosmos z powolnym czołganiem się po Ziemi. Pierwsze okno na długo oczekiwany start rakiety zostanie otwarte 29 sierpnia i po raz pierwszy w niezwykle długiej historii rozwoju wszystko idzie przed planem.

Pierwotny plan zakładał wprowadzenie systemu startów kosmicznych (SLS) w ten czwartek, ale na początku tego tygodnia NASA postanowiła przyspieszyć ten harmonogram Zapowiedział, że ruszy 16 sierpnia. Dziś wieczorem SLS rozpocznie swoją podróż, opuszczając ogromny budynek, w którym został starannie zmontowany i sprawdzony, i udając się na swoją platformę startową. To prawie czteromilowa podróż Ale ukończenie może potrwać około 11 godzin.

SLS to kolejna duża rakieta NASA, zaprojektowana do przewożenia ludzi i ładunków do miejsc w dalekim kosmosie, takich jak Księżyc. Jest potężniejszy niż rakiety, które obecnie przenoszą astronautów tam iz powrotem z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która krąży wokół planety na niskiej orbicie okołoziemskiej. SLS był w rozwój od ponad dekadyktóry doświadcza wielu opóźnień i stoi w obliczu gwałtownej inflacji budżetowej.

Rakieta może wystartować po raz pierwszy 29 sierpnia, podczas pierwszej okazji do startu misji Artemis I. Zobaczę kapsułę Orion SLS Loft NASA w kosmosie i wokół Księżyca w podróży, która potrwa od 39 do 42 dni, w zależności od w dniu uruchomienia. Podczas tej misji nie będzie nikogo na pokładzie, co jest testem dla przyszłych planowanych misji na Księżyc.

NASA twierdzi, że SLS może zacząć wystrzeliwać na wyrzutnię Już we wtorek, 16 sierpnia o 21:00 czasu wschodniego. postęp będzie Niewiarygodnie Powoli, ale jeśli jesteś zainteresowany oglądaniem, NASA będzie przesyłać strumieniowo materiał z premiery na swojej stronie Kanał YouTube Centrum Kosmicznego Kennedy’egoI uwzględnimy to również tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.