Nicola Zalewski wyróżniony. Polak powalczy o nagrodę Golden Boy

Nicola Zalewski w ubiegłym sezonie błyszczał w barwach AS Romy. Dzięki temu dziennikarze „Tuttosport” nominowali Polaka do nagrody Golden Boy. Oprócz piłkarza urodzonego we włoskim Tivoli wyselekcjonowano jeszcze 59 graczy.

Świetny sezon w barwach AS Romy

Nicola Zalewski to wychowanek AS Romy. W poprzednich rozgrywkach pomocnik zaskarbił sobie zaufanie trenera Jose Mourinho i stał się jednym z jego ulubieńców. Ponadto zyskał sympatię kibiców. Polak spłacił kredyt, którym go obdarzono, bardzo dobrymi występami w barwach „Wilków”.

Reprezentant Polski zdecydowanie zasłużył na świetne recenzje z ust ekspertów piłkarskich. Już kilka miesięcy temu dziennikarze „Tuttosport” ogłosili listę stu najlepszych zawodników młodego pokolenia. 20-latek znalazł się w tym zestawieniu obok dwóch innych polskich piłkarzy, a mianowicie Jakuba Kamińskiego oraz Kacpra Kozłowskiego.

Nicola Zalewski nominowany do Golden Boy

W czerwcu gremium dziennikarskie „Tuttosport” uszczupliło listę do 80 nazwisk. Dzisiaj również dokonano zmniejszenia. Z polskich zawodników w gronie nominowanych do nagrody Golden Boy pozostał już tylko Zalewski. Jednak o otrzymanie prestiżowego wyróżnienia będzie bardzo trudno.

Nicola Zalewski znalazł się na liście 60 piłkarzy nominowanych do nagrody Golden Boy 2022!
Gratulacje! pic.twitter.com/2Y4a5Vvvx2

— Łączy nas piłka (@LaczyNasPilka) August 16, 2022

Nominowani zostali m.in. Gavi z FC Barcelony, Jude Bellingham z Borussii Dortmund czy Eduardo Camavinga z Realu Madryt. W przeszłości tę nagrodę otrzymywali tacy piłkarze, jak Rafael van der Vaart, Lionel Messi, Kylian Mbappe czy Sergio Aguero.

Aby otrzymać rzeczoną nagrodę, trzeba spełniać jedno konkretne kryterium: piłkarz, który jest rozpatrywany do wygrania tego trofeum indywidualnego musi kwalifikować się do kategorii U-21.

Młody polski talent trafił do Juventusu! „To następca Szczęsnego”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.