NASA ujawniła listę pakowania Artemis 1

Odliczanie do powrotu NASA na Księżyc oficjalnie rozpoczęło się, a do rozpoczęcia pierwszej z serii misji, podczas których ludzkie buty powrócą na powierzchnię Księżyca do 2025 roku, zostały już tylko tygodnie.

Przed wystrzeleniem Artemis I, amerykańska agencja kosmiczna ujawniła listę przedmiotów wysyłanych przez rakietę SLS i towarzyszącą statkowi kosmicznemu Orion w jego podróży do jedynego naturalnego satelity Ziemi.

Zawiera 245 srebrnych przypinek Snoopy’ego, maskotkę Baranka Shaun, kamyk z Morza Martwego i 567 amerykańskich flag.

Rakieta, najpotężniejsza rakieta, jaką kiedykolwiek zbudowano, ma wystartować z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie 29 sierpnia.

NASA powiedziała, że ​​oficjalny zestaw do lotu był kulturalną i edukacyjną „kapsułą czasu”.

„Wiele elementów zawartych w Flight Kit to symbole o znaczeniu kulturowym lub wspólne wysiłki NASA z organizacjami skupionymi na nauce, technologii, inżynierii i matematyce” – powiedziała amerykańska agencja kosmiczna. Obejmuje to zestaw odznak kosmicznych dla harcerek.

Mały kawałek księżycowej skały z misji Apollo 11 również dołączy do lotu, wraz z łatką i gwoździami ze słynnej misji Neila Armstronga, aby pomóc połączyć dziedzictwo Apollo z programem Artemis.

Włączenie owcy Shauna zostało zorganizowane przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA), która zbudowała moduł Energy Provisioning Service misji.

Nieznajomy: Przed wystrzeleniem Artemidy, amerykańska agencja kosmiczna ujawniła listę przedmiotów, które wysyła rakietą SLS podczas lotu do jedynego naturalnego satelity Ziemi. Zawiera maskotkę Baranka Shauna (na zdjęciu) i 567 amerykańskich flag

Wśród przedmiotów będzie 245 srebrnych szpilek Snoopy’ego (na zdjęciu), a do lotu dołączy również mały kawałek księżycowej skały z misji Apollo 11.

Cztery minifigurki LEGO (na zdjęciu) również znajdują się w zestawie z Oficjalną Wyprawą Misyjną

Duża wysokość: masywny Space Launch System (na zdjęciu) ma wystartować w kosmos 29 sierpnia w ramach sześciotygodniowej misji, podczas której bezzałogowy statek kosmiczny przeniesie się z Oriona na orbitę księżycową iz powrotem.

MISJA ARTEMIS 1: NIEKTÓRE POZYCJE NA LIŚCIE OPAKOWANIA
245 x srebrne szpilki Snoopy
1 x wskaźnik Snoopy Zero G
500 x złota pieczęć Artemis „Medalion” na certyfikaty
2775 × Artemis I . Miejsca misji
1 x przycisk próbki księżyca (Apollo 11)
567 x flagi amerykańskie
1 x pieczątka oprogramowania Artemis
90 x odznaki harcerek kosmicznych
1 x Cytat napisany przez dr Marię Zuber
1 x przypinka do klapy Światowego Tygodnia Kosmicznego
1 x Nasiona Jaworu
1 x dysk USB (zdjęcia, rysunki, kosmiczne wiersze dla obywateli i studentów)
1 x kamyk z Morza Martwego
1 x Pióro kulkowe i Komiks Orzechowy
1x Narodowe Muzeum Lotnictwa i Kosmosu – Medal Pamiątkowy Apollo 8

„To ekscytujący czas dla Shawna i dla nas w ESA” – powiedział David Parker, dyrektor ds. eksploracji ludzi i robotów w Europejskiej Agencji Kosmicznej.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że został wybrany do tego zadania i rozumiemy, że choć może to być mały krok dla ludzi, jest to ogromny skok dla rasy ludzkiej”.

ESA współpracowała z Aardman, studiem animacji stojącym za owcami zatrzymującymi się, aby zaaranżować podróż.

„Aardman jest podekscytowany dołączeniem do Europejskiej Agencji Kosmicznej i tworzeniem historii, wystrzeliwując w kosmos pierwszą „owcę” – powiedziała Lucy Wendover, dyrektor ds. marketingu firmy Aardman.

Jako jeden z pierwszych astronautów, którzy podróżowali w misji Artemis, Shaun jest liderem w eksploracji Księżyca, co jest ogromnym zaszczytem dla naszego mistycznego poszukiwacza przygód!

„W 2022 r. przypada 15. rocznica pierwszego serialu telewizyjnego Shawna, więc czy jest lepszy sposób na świętowanie niż podróżowanie dalej niż jakakolwiek wcześniejsza owca” – dodała.

Sean nie jest jedyną popularną postacią kultury wypuszczoną na pokład samolotu Artemis 1.

Lalka Snoopy Beagle z komiksu leci jako wskaźnik zerowej grawitacji podczas misji. W zestawie są też cztery minifigurki LEGO.

LEGO jest wieloletnim dostawcą projektów i minifigurek opartych na rzeczywistych misjach NASA, w tym kilku generacji promów kosmicznych i dziecięcych powozów na Marsa.

Występują one konkretnie w „Build to Launch: The STEAM Exploration Series”, która koncentruje się na edukacji.

NASA powiedziała, że ​​statek kosmiczny Orion – który został zbudowany głównie przez Lockheed Martin – pozostanie w kosmosie podczas kadencji Artemisa I „dłużej niż jakikolwiek statek astronautów bez dokowania do stacji kosmicznej i powrotu do domu szybciej i goręcej niż kiedykolwiek wcześniej”.

Misja ma pokazać, że rakieta SLS i kapsuła Orion są gotowe do przewożenia astronautów.

Jeśli Artemis I odniesie sukces, NASA wyśle ​​Artemis II na lot wokół Księżyca na początku 2024 roku, tym razem z ludzką załogą na pokładzie.

Misja Artemis II planuje wysłać czterech astronautów na Księżyc na maksymalnie 21 dni.

Lalka Snoopy oparta na komiksowym beagle leci jako wskaźnik zerowej grawitacji dla misji

ESA współpracowała z Aardman, studiem animacji stojącym za Stop Sheep, aby zorganizować podróż

Śruba z jednego z silników F-1 Apollo 11, który znajduje się w oficjalnym zestawie lotniczym Artemis I.

Personel jest sfotografowany podczas sprawdzania miejsc misji Artemis I pod kątem oficjalnego zestawu do lotu

Głowa do góry: Stojąca wyższa niż Statua Wolności i kosztująca 23 miliardy dolarów (19 miliardów funtów), ogromna rakieta NASA w nowiu (na zdjęciu po lewej) jest zaledwie kilka tygodni od pierwszego startu. Oto jak SLS wypada w porównaniu z kultowym pociskiem Saturn V (po prawej), który uderzył księżycem w Neila Armstronga, Buzza Aldrina i Michaela Collinsa w lipcu 1969 roku.

Obie misje to loty testowe, aby zademonstrować technologię i możliwości misji Orion, SLS i Artemis, zanim NASA zwróci ludzkie buty na Księżyc za około trzy lata.

Obejmuje to pierwszą kobietę i pierwszą kolorową osobę, która stąpa po Księżycu.

Dziesięć dodatkowych ładunków wielkości pudełka po butach, zwanych CubeSats, leci w kosmos na rakiecie SLS Artemis I, a kilka innych sond lata wewnątrz statku kosmicznego Orion podczas testu w locie.

Oba ładunki będą prowadzić eksperymenty naukowe i technologiczne w kosmosie, poszerzając wiedzę na temat nauki o księżycu, postępu technologicznego i promieniowania kosmicznego.

Amerykańska agencja kosmiczna dąży do wystrzelenia 18 sierpnia sondy SLS i Orion, aby wystrzelić platformę startową 39B na Florydzie. Będzie ona zapewniać transmisję na żywo na kanale YouTube NASA Kennedy, począwszy od 18:00 ET (23:00 GMT).

Okno startowe zostanie ustawione między 08:33 ET a 10:33 ET (13:33 GMT i 15:33 GMT) 29 sierpnia.

NASA wyląduje na Księżycu pierwszą kobietę i pierwszą kolorową osobę w 2025 roku w ramach misji Artemis

Artemida była bliźniaczą siostrą Apolla i boginią księżyca w mitologii greckiej.

Została wybrana przez NASA, aby ucieleśnić jego drogę powrotną na Księżyc, w którym do 2025 r. astronauci powrócą na powierzchnię Księżyca — w tym pierwsza kobieta i następny mężczyzna.

Artemis 1, wcześniej znana jako Exploration Mission-1, jest pierwszą z serii coraz bardziej złożonych misji, które umożliwią ludziom zbadanie Księżyca i Marsa.

Artemis 1 będzie pierwszym zintegrowanym testem w locie systemu eksploracji kosmosu NASA: statku kosmicznego Orion, systemu startów kosmicznych (SLS) i systemów naziemnych w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego w Cape Canaveral na Florydzie.

Artemis 1 będzie lotem bezzałogowym, który zapewni podstawy do eksploracji kosmosu przez człowieka oraz zademonstruje nasze zaangażowanie i zdolność do rozszerzania obecności człowieka na Księżycu i poza nim.

Podczas tego lotu statek kosmiczny wystartuje na najpotężniejszej rakiecie na świecie i poleci dalej niż jakikolwiek statek kosmiczny kiedykolwiek zaprojektowany dla ludzi.

W ciągu trzytygodniowej misji pokona 280 000 mil (450 600 km) od Ziemi i tysiące mil poza Księżyc.

Artemis 1, wcześniej znana jako Exploration Mission-1, jest pierwszą z serii coraz bardziej złożonych misji, które umożliwią ludziom zbadanie Księżyca i Marsa. Ten wykres przedstawia różne etapy zadania

Orion pozostanie w kosmosie dłużej niż jakikolwiek statek astronautów bez dokowania do stacji kosmicznej i powrotu do domu szybciej i goręcej niż kiedykolwiek wcześniej.

Dzięki tej pierwszej misji eksploracyjnej NASA przewodzi kolejnym etapom ludzkiej eksploracji w kosmosie, ponieważ astronauci zbudują i rozpoczną testowanie systemów w pobliżu Księżyca potrzebnych do misji na powierzchni Księżyca i eksploracji w innych miejscach oddalonych od Ziemi, w tym na Marsie.

Załoga pójdzie inną ścieżką i przetestuje krytyczne systemy Oriona z ludźmi na pokładzie.

Razem systemy naziemne Orion, SLS i Kennedy’ego będą w stanie sprostać najtrudniejszym potrzebom załóg kosmicznych i misji ładunkowych.

Ostatecznie NASA dąży do ustanowienia trwałej obecności człowieka na Księżycu do 2028 r. w wyniku misji Artemis.

Agencja kosmiczna ma nadzieję, że kolonia ta ujawni nowe odkrycia naukowe, zaprezentuje nowe osiągnięcia technologiczne i położy podwaliny pod budowę gospodarki księżycowej dla prywatnych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.