Młody polski talent trafił do Juventusu! „To następca Szczęsnego”

Bardzo ciekawe doniesienia napływają z Półwyspu Apenińskiego. Juventus zdecydował się dać szansę kolejnemu polskiemu bramkarzowi. Do młodzieżowej drużyny Starej Damy dołączył właśnie Radosław Żelezny, 16-letni golkiper z Wrocławia. Zawodnik przebywa już we włoskim ośrodku treningowym w Vinovo.

Kolejny Polak w Juventusie. Tym razem chodzi o 16-latka

Wojciech Szczęsny zmaga się z kontuzją przywodziciela w lewym udzie. W związku z tym polski bramkarz musiał oglądać pierwszy mecz Juventusu w sezonie 2022/2023 z wysokości trybun. Podczas gdy 32-latek czeka, aby powrócić na boisko, w Starej Damie pojawił się jego potencjalny następca, czyli młodziutki Radosław Żelezny, który przeżywa swoje pierwsze dni w barwach włoskiego giganta.

Kim jest nowy nabytek młodzieżowej ekipy Starej Damy? Radosław Żelezny to bramkarz z rocznika 2006, który jest wychowankiem ekipy FC Wrocław Academy. Jego wielki talent został zauważony już w 2018 roku. Żelezny, mając zaledwie 12 lat, został zaproszony na testy do portugalskiego Sportingu Lizbona. Miało to miejsce  jeszcze w 2018 roku. Później młody golkiper dostał z kolei szansę na wyjazd do Belgii. Tam miał okazję potrenować razem z młodzieżową ekipą KRC Genk.

La #Juventus contrató a Radek #Zelezny, portero polaco clase 2006
El „#Szczesny bebe” fue agregado a la U17, pero no es de excluir una posible promoción a la U19,
Por ahora la puerta de la U19 está defendida por Jakub #Vinarcik, y la del U23 por Zsombor #Senko [@tuttosport] pic.twitter.com/oA9BjkadGy

— PuebloJuve (@PuebloJuve) August 13, 2022

W marcu 2022 roku Żeleznego zaproszono natomiast do Turynu, gdzie z bliska przyglądali mu się trenerzy Starej Damy. Nie od razu Juventus zdecydował się jednak związać z polskim bramkarzem. Wychowanek FC Wrocław udał się bowiem jeszcze do Paryża, gdzie przyglądało mu się PSG. Młodego zawodnika we Francji obserwował sam Gianluca Spinelli, który od  014 roku pracuje również z bramkarzami reprezentacji Włoch.

Ostatecznie 16-latek zdecydował jednak, że kolejne kroki w piłkarskim świecie będzie stawiał właśnie na Półwyspie Apenińskim. Według doniesień z Włoch zawodnik już trenuje w drużynie Juventusu U-17, której opiekunem jest Piero Panzanaro. Pozostaję życzyć mu powodzenia i trzymać kciuki, abyśmy jak najszybciej ujrzeli go na seniorskich boiskach Serie A.

Memphis Depay zagra w Juventusie. Ujawniono szczegóły umowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.