Michał Kwiatkowski przedłużył kontrakt w INEOS Grenadiers do końca 2025 roku!

Były mistrz świata, zwycięzca wielu prestiżowych wyścigów, Michał Kwiatkowski, przedłużył swoją umowę z brytyjską ekipą INEOS Grenadiers. Jego nowy kontrakt będzie ważny do końca 2025 roku.

Popularny Kwiato stanie dziś na starcie Tour of Denmark ze świadomością, że pozostanie w swojej obecnej ekipie co najmniej do końca 2025 roku. Polak do INEOS Grenadiers (wówczas Team Sky) przeszedł po sezonie 2015 z Etixx – Quick Step. Wcześniej Michał Kwiatkowski na poziomie kolarstwa zawodowego reprezentował jeszcze worldtourowy RadioShack (2011) i hiszpańskie Caja Rural (2010).

Kwiato jest genialnym kolarzem w każdym calu i integralną częścią tego zespołu, jego umiejętność odczytywania wyścigów nie ma sobie równych, podobnie jak jego zaangażowanie w bycie jednym z najlepszych kolegów z zespołu, których można prosić o wszystko. Dlatego zawsze jest absolutną radością widzieć, jak odnosi własne zwycięstwa, tak jak w tym roku w Amstel Gold Race. Bardzo się cieszę, że zostanie z nami do 2025 roku

— powiedział Rod Ellingworth, szef ekipy.

W dorobku Polaka faktycznie znajdziemy całą masę ciekawych wyników. Dla obecnej ekipy wygrywał m.in. Mediolan-San Remo, klasyfikacje generalne Tour de Pologne, Tirreno-Adriatico czy Volta ao Algarve em Bicicleta, etap Tour de France, a także takie klasyki jak Strade Bianche, E3 Harelbeke, Clásica Ciclista San Sebastian czy wymienione już Amstel Gold Race. Holenderski wyścig wygrywał też w zespole Patricka Lefevere’a, podobnie jak mistrzostwa świata czy Strade Bianche.

Bardzo się cieszę, że mogę przedłużyć kontrakt z zespołem do 2025 roku. Spędzenie dziesięciu lat w jednej ekipie pokazuje, że znalazłem drużynę, którą mogę nazwać domem. To środowisko, które zachęca do nauki i rozwoju, zespół, który naprawdę dużo inwestuje w swoich zawodników. Przez lata widziałem, jak dorastam jako kolarz, zdobywając po drodze własne niezapomniane zwycięstwa, a także biorąc udział w największych sukcesach moich kolegów. Nie mogę się doczekać by osiągać jeszcze więcej w ciągu najbliższych trzech lat

— dodał sam Michał Kwiatkowski.

„To spend 10 years with one team shows I’ve found a team I can call home.”

We're thrilled to see @kwiato extend his contract with the Grenadiers until the end of 2025 pic.twitter.com/wMAGBDW4GE

— INEOS Grenadiers (@INEOSGrenadiers) August 16, 2022

The post Michał Kwiatkowski przedłużył kontrakt w INEOS Grenadiers do końca 2025 roku! first appeared on Kolarstwo szosowe – Tour de France, Tour de Pologne – Wiadomości sportowe – naszosie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.