Jak wybrać syfon do pralki? Podpowiadamy!

Pralka to urządzenie, które jest niezbędne w każdym gospodarstwie domowym. Jej zalet nie musimy chyba nikomu przedstawiać, gdyż to właśnie dzięki niej Twoje ubrania są zawsze czyste, świeże i pachnące. Aby jednak tak było, należy pamiętać o odpowiednim podłączeniu tego sprzętu. Właśnie do tego potrzebny będzie syfon do pralki. Jak go wybrać? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w naszym poniższym wpisie!

Syfon do pralki – dlaczego jest potrzebny?

Zastanawiasz się, do czego tak właściwie służy syfon do pralki? Jak się okazuje, jest to akcesorium, które pełni niezwykle ważną funkcję! Przede wszystkim odpowiada za właściwą organizację procesu spuszczania zanieczyszczonej wody. To właśnie ta niepozorna część jest w stanie zapewnić nieprzerwane wypuszczanie dowolnej ilości cieczy. Dodatkowo zapobiega przedostawaniu się zapachów i gazów z kanalizacji do pomieszczeń. Niektóre syfony są także przeznaczone do filtrowania dużych cząstek gruzu. Decydując się na ich zakup, możesz zapobiec zatykaniu się kanałów ściekowych.

Jaki syfon do pralki będzie najlepszy?

Chcąc wybrać odpowiedni syfon do Twojej pralki, zwróć uwagę na sposób montażu. Wyróżnia się syfony podtynkowe i natynkowe. Pierwsze z nich sprawdzą się w niewielkich łazienkach – dzięki temu, że syfon będzie zabudowany, zyskasz nieco więcej wolnej przestrzeni. Z kolei syfon natynkowy to rozwiązanie, które najczęściej znajduje zastosowanie w większych łazienkach i pralniach. Chcesz poznać oba te produkty? Z powodzeniem znajdziesz je w kategorii e-sklepu https://sklep-gamma.pl/pl/c/Syfony/53 specjalizującego się w sprzedaży produktów związanych z instalacją wodną i nie tylko.

Kolejną ważną kwestią, której warto się przyjrzeć, jest sposób odprowadzania zanieczyszczeń przez syfon. Istnieją modele wyposażone w tłoczek z tworzywa sztucznego oraz w kulkę. Tłoczek jest mniej wydajnym rozwiązaniem, ponieważ przy odprowadzaniu zużytej wody z pralki zabrudzenia dostają się do szczelin umiejscowionych pomiędzy ścianami syfonu a elementem roboczym. Z tego też względu polecane są syfony kulkowe, które zapewniają lepsze odprowadzanie zanieczyszczeń.

Artykuł Jak wybrać syfon do pralki? Podpowiadamy! pochodzi z serwisu NYSA INFO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.