„Zaszczepienie się to akt miłości”. Watykan powraca z kontrowersyjną kampanią

Podczas, gdy w związku z gwałtownie malejącym ryzykiem pandemii koronawirusa, tempo akcji szczepień zaczyna spadać, Watykan odświeża zeszłoroczną kampanię promocji zastrzyków. Na oficjalnym kanale YouTube Stolicy Apostolskiej opublikowano film nazywający fakt przyjęcia preparatu przeciw COVID-19 „aktem miłości”.

W nagraniu opublikowanym 12 sierpnia możemy usłyszeć słowa papieża Franciszka „poddanie się zastrzykowi zawierającemu dopuszczoną przez autorytety zdrowotne szczepionkę jest aktem miłości”. – Zachęcanie, by jak największa część populacji przyjęła szczepionkę również jest aktem miłości. Miłości wobec siebie, mojej rodziny, bliźniego i wszystkich ludzi – podkreśla papież, przemawiający z wzruszającą muzyką w tle. Film zamieszczono na anglojęzycznej wersji kanału, dostępnej szerszemu gronu odbiorców z całego świata.

W nagraniu przypomniano również wypowiedzi Franciszka dotyczące walki z „nacjonalizmem szczepionkowym” oraz nierównomiernej dystrubycji preparatów, z których lwia część przypada obywatelom krajów rozwiniętych. W przebitkach zastosowano również nagłówki ostrzegające przed globalnym ociepleniem. Papież w nagraniu zwraca uwagę, by poszukiwać „sprawdzonych” informacji na temat pandemii COVID-19 i szczepionek, oraz by nie „nie okopywać się” na wypracowanych w ten sposób stanowiskach.

Ukazując szczepionki jako dobro przysługujące każdemu człowiekowi, autorzy nagrania wykorzystali fragment, gdzie Franciszek wzywa do zapewnienia dostępności zastrzyków przeciw COVID-19 oraz „najnowocześniejszych osiągnięć technologicznych” całemu światu.

Od kilku dni możemy zaobserwować powrót do głównych zainteresowań Stolicy Apostolskiej pandemią i kampanią szczepień. W tym miesiącu watykanski instyt Numizmatyki i Filatelistyki wybił dekoracyjną monetę z wizerunkiem pracowników służby zdrowia szczepiących dziecko. Jak podkreślali autorzy projektu, motyw graficzny przedstawia kwestie „leżące mocno na sercu papieża”.

Źródło: YouTube / Vatican News EnglishPR

Immunizacja imperatywem moralnym? Stolica Apostolska wybija monetę promującą szczepienia przeciw COVID-19

 

Artykuł „Zaszczepienie się to akt miłości”. Watykan powraca z kontrowersyjną kampanią pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.