Władimir Putin i Kim Jong-un wymienili listy wskazujące na bliższe powiązania z „wrogimi siłami zbrojnymi” | wiadomości ze świata

Prezydent Rosji Władimir Putin napisał list do przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, proponując obu krajom nawiązanie bliższych stosunków.

Północnokoreańska Centralna Agencja Informacyjna, oficjalne media, poinformowała, że ​​wiadomość od pana włóż to Zasugerował, aby para pracowała nad „rozszerzeniem wszechstronnych i konstruktywnych stosunków dwustronnych wspólnymi wysiłkami”.

Po przekazaniu go do Pjongjangu w Dzień Wyzwolenia Korei Północnej, powiedział, że związek pomoże „wzmocnić bezpieczeństwo i stabilność na Półwyspie Koreańskim i Azji Północno-Wschodniej”.

W osobnym liście Pan Kim Powiedział, że od nawiązania przyjaźni rosyjsko-północnokoreańskiej w czasie II wojny światowej wraz ze zwycięstwem nad Japonią „współpraca strategiczna i taktyczna, wsparcie i solidarność” między dwoma krajami osiągnęły nowy poziom.

Powiedziała, że ​​ich wspólne wysiłki, aby udaremnić groźby i prowokacje ze strony „wrogich sił zbrojnych”, ograniczają ich.

Koreańska Centralna Agencja Informacyjna nie określiła „sił wroga”, ale zwykle używała tego terminu w odniesieniu do Stanów Zjednoczonych i ich siłsojusznicy.

W lipcu Kim powiedział, że Korea Północna jest na to gotowa Tłum odstraszający wojnę nuklearną „Dokładnie i szybko” w obliczu potencjalnych konfliktów zbrojnych ze Stanami Zjednoczonymi czy Koreą Południową.

Również w lipcu Korea Północna uznała dwie odrębne republiki wspierane przez Rosję na wschodzie kraju Ukraina Jako niezależne narody, urzędnicy podnieśli możliwość wysyłania robotników z Korei Północnej do regionów, aby pomagali w budownictwie i innym zatrudnieniu.

Ukraina, która od lutego opiera się rosyjskiej inwazji – określana przez Moskwę jako „specjalna operacja wojskowa” – natychmiast zerwała w związku z tym posunięcia z Phenianem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.