„Wielerflits”: Primož Roglič wystartuje w Vuelta a Espana!

Według dziennikarzy Wielerflits Primož Roglič jest już pewien udziału w Vuelta a Espana 2022.

Długo nie było wiadomo, czy Słoweniec wyrobi się z przygotowaniami do ostatniego wielkiego touru w tym sezonie. W końcu podczas Tour de France doznał kontuzji, w wyniku której musiał wycofać się z wyścigu, a do treningów wrócił dopiero kilka dni temu. Na szczęście okazuje się, że kolarzowi Jumbo-Visma udało się wygrać z czasem.

Na szczęście, jeśli informacje niderlandzkojęzycznych dziennikarzy się potwierdzą, Słoweniec znów pojawi się w Hiszpanii. To będzie jego czwarty występ – poprzednie w latach 2019-21 kończył zwycięstwami w klasyfikacji generalnej. Jeśli utrzyma stuprocentową skuteczność, wygra Vuelta a Espana po raz czwarty z rzędu – takiego wyczynu nie udało się dokonać żadnemu kolarzowi w historii. Tyle triumfów ma na swoim koncie jedynie Roberto Heras, tyle że on sięgał po nie w latach: 2000, a także 2003-05.

Szanse Rogliča zwiększa fakt, że prawdopodobnie będzie on jedynym liderem ekipy. Oprócz niego pewni miejsca w zespole są, przynajmniej według Wielerflits, Edoardo Affini, Robert Gesink, Chris Harper, Sepp Kuss i Mike Teunissen.

The post „Wielerflits”: Primož Roglič wystartuje w Vuelta a Espana! first appeared on Kolarstwo szosowe – Tour de France, Tour de Pologne – Wiadomości sportowe – naszosie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.