W niedzielę 16 osób próbowało z Białorusi nielegalnie przedostać się do Polski. To obywatele Syrii, Konga i Sri Lanki

Napór nielegalnych migrantów na polską granicę trwa. 16 kolejnych osób usiłowało w niedzielę dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi – poinformowała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna.

Do zatrzymań cudzoziemców doszło na odcinkach granicy chronionych przez placówki SG w Białowieży i Nowy Dworze. Łącznie na obu tych odcinkach zatrzymano dziewięciu Syryjczyków, dwóch Kongijczyków i pięć osób Ze Sri Lanki.

SG podsumowała też krótko, że dotychczas w sierpniu, łącznie 441 osób próbowało przedostać się nielegalnie z terytorium Białorusi do Polski, a od początku 2022 r. było 7 tys. 401 takich prób.

Rzeczniczka Podlaskiego Oddziału SG w Białystoku mjr Katarzyna Zdanowicz poinformowała PAP w ostatnich dniach, że w lipcu łącznie granicę próbowały przekroczyć 884 osoby, z czego 28 zostało zatrzymanych, a pozostałe dostały postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.

Migranci, którzy usiłowali dostać się do Polski pochodzili z 42 państw, głównie z Afryki.

„Wśród ujawnionych cudzoziemców nie było osób nieletnich. Większość z nich to młodzi mężczyźni, którzy przyjeżdżają najpierw do Rosji na wizach studenckich bądź na działalność gospodarczą” – poinformowała Zdanowicz.

SG zatrzymała także dotąd w 2022 r. ( dane do 11 sierpnia) 132 osoby, które organizowały pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy.

PAP

Artykuł W niedzielę 16 osób próbowało z Białorusi nielegalnie przedostać się do Polski. To obywatele Syrii, Konga i Sri Lanki pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.