Ulica Spacerowa w Stalowej Woli – ceny ponownie powyżej gminnego kosztorysu

Ulica Spacerowa w Stalowej Woli – ceny ponownie powyżej gminnego kosztorysu

Stalowowolski magistrat zakończył proces przyjmowania ofert w drugim przetargu na rozbudowę i modernizację ulicy Spacerowej w Stalowej Woli. Oferty złożyło 3 wykonawców. Ceny wahają się od 18,8 mln zł do 28,6 mln zł. Gmina na realizację zadania zabezpieczyła 11,8 mln zł.

Pierwszy przetarg na zadanie pn. n. „Rozbudowa wraz z budową nowego odcinka drogi gminnej nr 101032R – ul. Spacerowa oraz przebudowa skrzyżowania z drogą wojewódzką (starodrożem DK77) – ul. Energetyków w Stalowej Woli” został unieważniony. Wówczas oferty w przetargu złożyło dwóch wykonawców na 17,9 mln zł (oferta odrzucona) i 28,2 mln zł. Miasto na ten cel zamierzało przeznaczyć 11,8 mln zł.  W drugim przetargu oferty złożyło 3 wykonawców na kwoty: 22,9 mln zł, 28,6 mln zł, 18,8 mln zł. Zadanie podzielone jest na dwa etapy.

Droga gminna – ul. Spacerowa stanowi połączenie komunikacyjne pomiędzy ul. Energetyków, a łącznikiem obwodnicy Stalowej Woli i Niska, oraz Elektrownią Stalowa Wola i zakładami przemysłowymi. W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie następujących robót:  przebudowa skrzyżowania z ul. Energetyków, wykonanie nowej nawierzchni oraz podbudowy drogi, budowa dróg serwisowych umożliwiających dojazd do garaży zlokalizowanych w rejonie drogi, budowa ciągu pieszo-rowerowego. W planach jest także budowa systemu odwodnienia drogi.

Druga część zadania dotyczy wykonania prac projektowych i robót budowlanych związanych z zaprojektowaniem i budową drogi publicznej i miejsc postojowych w rejonie OSM Stalowa Wola oraz przebudową skrzyżowania z drogą – ul. Energetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.