Sytuacja na przejściach granicznych w regionie

Ponad dwie doby czekają kierowcy ciężarówek na wjazd do Polski przez polsko-ukraińskie przejścia graniczne w Dorohusku i Hrebennem. W Dorohusku w kolejce jest ok. 1230 pojazdów, a w Hrebennem pół tysiąca.

Po ukraińskiej stronie na przejściu w Zosinie jest 20 ciężarówek, a czas do odprawy wynosi dwie godziny.

–  Kolejki są także na kierunku wywozowym, choć w porównaniu z wczorajszymi danymi widać zmniejszenie natężenia ruchu – mówi nadkomisarz Marzena Siemieniuk z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. – Może to wynikać z tego, że z uwagi na ograniczenia w poruszaniu się pojazdów ciężarowych pod drogach w niedzielę i święta tych pojazdów zdecydowanie mniej dojeżdża do granicy. Dzisiaj przed przejściem w Dorohusku na kierunku wywozowym oczekuje 150 pojazdów ciężarowych, to 6 godzin oczekiwania na przekroczenie granicy. Na bieżąco są odprawiane na kierunku wywozowym z Polski pojazdy ciężarowe na przejściu granicznym w Hrebenne-Rawa Ruska. Natomiast na przejściu granicznym w Zosinie 60 pojazdów ciężarowych w 6-godzinnej kolejce. 

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Koroszczynie na wyjazd z Polski czeka 220 ciężarówek w 7-godzinnej kolejce. W przeciwnym kierunku odprawy odbywają się na bieżąco. Na bieżąco odprawiany jest także ruch osobowy na wszystkich przejściach granicznych w województwie lubelskim.

 

EwKa / opr. AKos

Fot. archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.