Prezydent Andrzej Duda: musimy zapewnić wojsku jak najlepsze uzbrojenie

Naszą odpowiedzialnością dzisiaj jest zapewnić jak najlepsze i najnowocześniejsze wyposażenie polskiej armii, nie szczędząc sił i środków – powiedział prezydent Andrzej Duda na obchodach Dnia Wojska Polskiego.

Przemawiając przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Andrzej Duda podkreślił, że wyposażenie i uzbrojenie polskiej armii jest jednym z priorytetów rządzących.

CZYTAJ: Lublin uczcił 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej [ZDJĘCIA]

„Tak byśmy byli w stanie nie tylko obronić się sami, ale byśmy nie musieli się bronić” – powiedział prezydent. Jego zdaniem ogromne wydatki na wyposażenie armii służą temu, by Polska miała potencjał, którego obawialiby się ewentualni agresorzy.

„Wiele wątpliwości w sercach zrodziło się, gdy przekazywaliśmy nasze liniowe uzbrojenie do dyspozycji żołnierzy ukraińskich” – przyznał Andrzej Duda. Zaznaczył jednak, że ukraińscy sojusznicy bronią nie tylko swojej ziemi, ale potencjalnie także Polski i reszty Europy.

„Choć było to trudne, postąpiliśmy słusznie” – mówił, dziękując rządowi za odwagę.

CZYTAJ: Prezydent Andrzej Duda wręczył nominację generalską pułkownikowi Rafałowi Miernikowi

Pogratulował mu też decyzji o zakupie nowoczesnego uzbrojenia, wspominając m.in o czołgach Abrams i haubicach z Korei Południowej.

„Polska armia otrzyma najnowocześniejsze uzbrojenie na najwyższym poziomie” – podkreślił.

RL / PAP / opr. WM

Fot. PAP/Paweł Supernak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.