Prezes Ordo Iuris: zwyciężyliśmy nad bolszewizmem. Ale bój w jeszcze ważniejszej wojnie – o duszę Narodu – wciąż trwa!

W rocznicę wiktorii nad bolszewizmem i święto zwycięskiego, odrodzonego Wojska Polskiego, warto przypomnieć o jeszcze ważniejszej wojnie, w której hetmanką uczyniliśmy w „Ślubach Jasnogórskich” Najświętszą Maryję Pannę – podkreśla w mediach społecznościowych mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

Przy tej okazji, mec. Kwaśniewski przypomniał treść ślubów, jakie prymas kard. Stefan Wyszyński złożły w imieniu całego Narodu na Jasnej Górze w 1956 r. w otoczeniu ponad miliona wiernych.

„Zwycięska Pani Jasnogórska. Przyrzekamy stoczyć pod Twoim sztandarem najświętszy i najcięższy bój z naszymi wadami narodowymi. Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu i rozwiązłości. Przyrzekamy zdobywać cnoty wierności i sumienności, pracowitości i oszczędności, wyrzeczenia się siebie i wzajemnego poszanowania, miłości i sprawiedliwości społecznej. Królowo Polski – przyrzekamy!”

Źródło: Facebook.comPR

Artykuł Prezes Ordo Iuris: zwyciężyliśmy nad bolszewizmem. Ale bój w jeszcze ważniejszej wojnie – o duszę Narodu – wciąż trwa! pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.