Premier: robimy wszystko, by doprowadzić do przywrócenia normalnego stanu Odry

Robimy wszystko, by doprowadzić do przywrócenia normalnego stanu Odry, czyli do jej odrodzenia – powiedział w poniedziałek w miejscowości Uraz (woj. dolnośląskie) premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił na konferencji prasowej w miejscowości Uraz (woj. dolnośląskie), że niedaleko tej miejscowości, gdzie przepływa Odra, zebrano wiele śniętych i martwych ryb. „Te działania są potrzebne po to, żeby ograniczyć jakiekolwiek następnie niepożądane następstwa, żeby ograniczyć fetor, żeby jednocześnie też doprowadzić do przywrócenia normalnego biegu, do normalnego stanu Odry, czyli do odrodzenia Odry” – powiedział Morawiecki.

CZYTAJ: Wiceszef MSWiA: komendant główny policji wyznaczył 1 mln zł nagrody za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy

Dodał, że na ten cel przeznaczane są odpowiednie środki. „Już wkrótce z powrotem na zarybianie, wtedy, kiedy będzie można zarybiać – po to, żeby Odra się odrodziła. Jak najszybciej cała substancja biologiczna cały ekosystem Odry, aby się odrodził” – zaznaczył premier.

CZYTAJ: Minister Moskwa: Państwowy Instytut Weterynaryjny wykluczył metale ciężkie jako powód śnięcia ryb

Morawiecki zwrócił uwagę, że Państwowa Straż Pożarna jest odpowiedzialna wraz ze swoimi funkcjonariuszami za usuwanie wszystkich śniętych i martwych ryb. „I wszystkie te działania prowadzą – mam nadzieję wkrótce również po wyjaśnieniu przyczyn tej ekologicznej katastrofy – do tego, aby Odra mogła się odrodzić” – powiedział szef rządu.

RL / PAP / opr. WM

Fot. PAP/Maciej Kulczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.