Polacy zdominowali ME w Monachium. Cztery medale w jednej konkurencji!

Polacy całkowicie zdominowali rywalizacje we wspinaczce sportowej na mistrzostwach Europy w Monachium. Złoty medal wśród kobiet zdobyła Aleksandra Mirosław, która w finale pokonała Aleksandrę Kałucką. Na trzeciej lokacie uplasowała się Natalia Kałucka, a miejsce tuż poza podium zajęła Patrycja Chudziak. Świetnie zaprezentował się również Marcin Dzieński, który wśród mężczyzn wywalczył srebro.

Od biało-czerwonych eliminacji do polskiego podium

Od samego początku znakomicie układały się zawody we wspinaczce sportowej dla biało-czerwonych. Już w eliminacjach Polki pokazały, że będą rządzić na mistrzostwach Europy w Monachium. Kwalifikacje przeszło bowiem aż pięć biało-czerwonych zawodniczek.

W konkursie głównym zobaczyliśmy więc Annę Brożek, Patrycję Chudziak, Aleksandrę Kałucką, Natalię Kałucką oraz Aleksandrę Mirosław. Wśród mężczyzn nasz kraj reprezentował natomiast Marcin Dzieński.

Na szczęście Polacy na kwalifikacjach nie poprzestali i zdeklasowali rywali również w kolejnych etapach rywalizacji. Dzięki temu do półfinałów awansowały aż cztery biało-czerwone oraz w rywalizacji mężczyzn wspomniany już Marcin Dzieński. Tam Aleksandra Mirosław pokonała Patrycję Chudziak, natomiast Aleksandra Kałucka okazała się lepsza od swojej siostry Natalii.

Najpiękniejszy obrazek dnia. Polskie podium w Monachium! pic.twitter.com/vjKk1OYHfP

— TVP SPORT (@sport_tvppl) August 15, 2022

W wielkim finale zwyciężyła Aleksandra Mirosław. Srebro tym samym zdobyła Aleksandra Kałucka, a w rywalizacji o brąz wygrała Natalia Kałucka. Polki zdominowały więc całą konkurencję. Ze znakomitej strony zaprezentował się również Dzieński. Polak przegrał dopiero w finale z Ukraińcem Daniłem Boldyrevem. Utalentowany lekkoatleta zakończył więc zmagania na drugim miejscu.

Dramat Piotra Tarkowskiego. Musiały interweniować służby medyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.