Nikaragua: reżim Ortegi zakazuje nawiedzania obrazów Matki Bożej Fatimskiej

Sprawujący dyktatorską władzę w Nikaragui spadkobiercy myśli wolnomularskiej i marksistowskiej, wypowiadają wojnę pobożności maryjnej. Reżim Ortegi zakazał nawiedzenia kopii obrazu Matki Boskiej Fatimskiej, wysłanej do diecezji Matagalba przez kard. Leopoldo Brenesa – informuje portal Crux Now.

W sobotę kardynał Nikaragui Leopoldo Brenes pobłogosławił kilka obrazów Matki Bożej Fatimskiej, które miały trafić do każdej diecezji. W niedzielę rząd zakazał księdzu z diecezji Matagalpa, gdzie miejscowy biskup znajduje się w areszcie domowym, otrzymywania obrazu. Ksiądz Erick Diaz, proboszcz parafii w mieście Tuma-La Dalia, został poinformowany przez policję, że nie wolno mu uczestniczyć w uroczystości powitania obrazu.

Setki wiernych jadących w kierunku katedry, aby oddać cześć wizerunkowi Maryi, zostały odesłane do swoich domów.

Biskup Matagalpy Rolando Alvarez przez 12 dni przebywał w „areszcie kościelnym” z zakazem opuszczania siedziby diecezjalnej, gdzie jest przetrzymywany z sześcioma księżmi i pięcioma świeckimi. Komendy pilnuje policja i milicja prorządowa. Przyjaciołom przebywających w środku zabroniono podawania im jedzenia, wody czy lekarstw, a źródła poinformowały Crux, że sytuacja pogarsza się z dnia na dzień.

Pomimo zamknięcia Alvareza, replika obrazu Matki Bożej Fatimskiej miała przybyć do katedry w niedzielę. Kopia obrazu przemierzała pogrążony w kryzysie kraj przez ostatnie 31 miesięcy. W końcowych momentach Mszy św. wierni skandowali poparcie dla Alvareza: „Rolando, nasz przyjacielu, ludzie są z tobą”. W piątek rząd poinformował archidiecezję, że planowana procesja obrazu została zakazana ze „względów bezpieczeństwa wewnętrznego”. Podczas niedzielnej homilii kard. Brenes wypowiedział słowa z Pisma Świętego: „Wybacz im Panie, bo nie wiedzą, co czynią”.

Źródło: cruxnow.com

PR

Sandro Magister: Franciszek, Kuba i Nikaragua. Dlaczego papież milczy?

Artykuł Nikaragua: reżim Ortegi zakazuje nawiedzania obrazów Matki Bożej Fatimskiej pochodzi z serwisu PCH24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.