Lublin uczcił 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Na placu Zamkowym w Lublinie zakończyły się uroczystości Święta Wojska Polskiego. Wzięli w nich udział  przedstawiciele lokalnych władz, parlamentarzyści, a także delegacje służb mundurowych.

CZYTAJ:  Szef MON: Święto Wojska Polskiego w dramatycznie trudnym czasie

CZYTAJ: Mieszkańcy Biłgoraja upamiętnili 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Podczas wystąpienia Dowódca Garnizonu Lublin w zastępstwie podpułkownik Wojciech Jakubczuk, który podkreślał, że w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę widać, szczególnie że o suwerenność i wolność trzeba dbać codziennym wysiłkiem: – Święto Wojska Polskiego to święto nie tylko żołnierzy, ale to także święto wszystkich Polaków. To święto narodu mogącego żyć w bezpiecznych granicach, posiadającego silną pozycją międzynarodowego, narodu będącego członkiem najpotężniejszego sojuszu obronnego na świecie, jakim jest Pakt Północnoatlantycki. Dzisiaj pamiętamy, szczególnie że suwerenności i niepodległości nikt nie dał nam na zawsze. Musimy o nią dbać codziennym wysiłkiem, staraniami, a nie kiedy może ona wymagać wyrzeczeń – mówił podpułkownik Wojciech Jakubczuk.

CZYTAJ: „Święto Wojska Polskiego upamiętnia wielkie zwycięstwo w roku 1920”. Dzisiaj mijają 102 lata od Bitwy Warszawskiej

Święto Wojska Polskiego zostało ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, nazywanej „cudem nad Wisłą”, która przesądziła o zatrzymaniu pochodu bolszewików na zachód Europy.

MaK / opr. AKos

Fot. Piotr Michalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.