3 historyczne skarby czekające na odkrycie w Niemczech

Skończyłeś ze wszystkim na Netflixie? Czytasz każdą książkę w domu od deski do deski? Cóż, jeśli szukasz czegoś do roboty, dlaczego nie skorzystać z dobrej pogody, podnieść łopatę i udać się na zewnątrz, aby znaleźć swoją fortunę jako poszukiwacz skarbów? Zaginiony legendarny skarb może nie być tak daleko, jak myślisz.

zaginiony skarb w niemczech

Na przestrzeni dziejów Niemcy zawsze były krajem intryg i fortuny. Od czasów rzymskich, kiedy ziemia była owiana tajemnicą i zamieszkana przez plemiona barbarzyńców, krążyły szepty o zaginionych skarbach czekających na ponowne odkrycie. Od tego czasu wiele przedmiotów o niewyobrażalnym bogactwie zniknęło w granicach współczesnych Niemiec, skarbów, które można znaleźć do dziś.

rzymskie orły

Kiedy Rzymianie wyruszyli na wojnę, ich armia składała się z kilku legionów pod dowództwem wysoko postawionych obywateli rzymskich. Wielkość legionu zmieniała się na przestrzeni dziejów, ale generalnie składała się z około 5000 żołnierzy (żołnierzy z obywatelstwem rzymskim) i 200 Axelia (Żołnierze nie są obywatelami.) Każdy legion miał warstwa wodonośnaMężczyzna trzymający złoto Akwiłalub „orzeł”, symbol legionu. Niezwykle ważne dla rzymskich żołnierzy, te sępy mają niemal religijne znaczenie.

Wiele z tych sępów zaginęło w historii. Jednak Imperium Rzymskie poczyniło wielkie wysiłki, aby go przywrócić. Najsłynniejszy w Rzymie Aquil W rzeczywistości zaginął w Niemczech (znanych Rzymianom jako Germania), gdy żołnierze germańscy wpadli w zasadzkę i zniszczyli armię trzech legionów i innych sił pomocniczych w bitwie o Las Teutoburski w 9 rne.

wszystkie trzy Aquil przegrał z barbarzyńcami. Jednak pięć lat później cesarz Tyberiusz wysłał swojego siostrzeńca, wielkiego generała Germanika (imię nadane mu z powodu jego sukcesu w Germanii) na kampanię zemsty, odzyskując dwa sępy. Ostatni znaleziono w 41 roku n.e.

Zaginione orły Niemiec

Podczas gdy trzy orły utracone w bitwie pod Lasem Teutoburskim zostały ostatecznie odzyskane, los pozostałych Rzymian Aquil Nadal jest nieznany. Dwóch innych zaginęło w Niemczech podczas powstania Batavi w pobliżu Xanten, miasta w Nadrenii Północnej-Westfalii. Batavi byli narodem germańskim słynącym z waleczności wojskowej. Zbuntowali się przeciwko rzymskim rządom i zaatakowali rzymski obóz w Niemczech, a dwóm okupującym legionom obiecano bezpieczne zachowanie, jeśli opuszczą obóz, ale natychmiast zostali zaatakowani i zniszczeni. Losy legionów sępów nieznane. Czy mogą po prostu czekać, aż zostaną odnalezione?

Szkatułka królewska Izabeli Czartoriskiej

Szkatułka królewska była zbiorem relikwii umieszczonych w dużej drewnianej trumnie. W kolekcji znalazły się 73 cenne artefakty należące niegdyś do polskiej rodziny królewskiej, w tym portret królowej Konstancji Austrii, złoty zegarek króla Augusta II, kryształowy zegar króla Zygmunta III Wazy w złotej oprawie oraz krzyż pektorałowy króla Zygmunta III Waza. Stary król Zygmunt. Te zabytki zostały zebrane przez księżną Elibetę „Izabelę” Dorotę Czartoriską, polską księżniczkę najbardziej znaną z założenia pierwszego w Polsce muzeum, Muzeum Czartoriska.

Po wybuchu II wojny światowej trumna z kompletem zbiorów Muzeum Czartoryskich została wywieziona do miasta Sieniawa w Polsce i ukryta. Jednak niemiecki właściciel młyna, który pracował z rodziną Czartoryskich, zdradził bunkier nazistowskim żołnierzom, którzy po agresji na Polskę w 1939 r. zajęli Sieniawę. Odnaleziono bunkier i otwarto Trumnę, a jej zawartość rozdano wśród żołnierzy niemieckich.

Chociaż te zabytki mogą znajdować się w dowolnym miejscu na świecie, wiele z nich wróciło do Niemiec ze swoimi nowymi właścicielami.

zdjęcie młodego mężczyzny

Wśród dzieł sztuki Muzeum Czartoryskich znalazła się kolekcja obrazów najwybitniejszych artystów historii. W zestawie trzyczęściowy zestaw Dama z gronostajem Leonarda da Vinci, Rembrandt Krajobraz z Miłosiernym Samarytaninem A zdjęcie młodego mężczyzny przez Rafaela.

Obrazy te zniknęły po hitlerowskiej grabieży Seniawy. Po zakończeniu II wojny światowej podjęto szeroko zakrojone wysiłki, aby wytropić i zwrócić obrazy. Dama z gronostajem A Krajobraz z Miłosiernym Samarytaninem Już znaleziono, ale zdjęcie młodego mężczyzny Brakuje jej do dziś.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych od dawna wskazuje, że uważało, że obraz przetrwał wojnę i został skradziony i przechowywany po odkryciu w Sinyawie. Wskazywano, że wartość obrazu przekroczyła 100 mln dolarów, a za jego zwrot Muzeum Narodowe w Krakowie otrzymało nagrodę w wysokości 100 mln dolarów. Więc jeśli szukasz sławy i fortuny, być może nadszedł czas, aby podążać ścieżką.

Bursztynowa sala

Bursztynowa Komnata była pokojem-pokojem zaprojektowanym przez Andreasa Schlütera i skonstruowanym przez mistrza Gottfrieda Wolframa przy pomocy bursztynników Ernsta Schachta i Gottfrieda Turau. Były uważane za bezcenne dzieła sztuki i charakterystyczne bursztynowe panele, poparte złotymi liśćmi i ozdobione drogocennymi kamieniami, lustrami, rzeźbami i mozaikami. Mówi się, że pokój był wart od 142 do ponad 500 milionów dolarów i był uważany za „ósmy cud świata”, gdy jeszcze stał. Ukończenie zajęło ponad 10 lat.

Sala została pierwotnie zainstalowana w Pałacu Miejskim w Berlinie, na prośbę króla pruskiego Fryderyka I. Jednak niedługo potem rosyjski car Piotr I odwiedził salę i wyraził swój podziw. Pokój został podarowany cesarzowi przez króla Fryderyka Wilhelma I (syna króla Fryderyka) w 1716 roku. Pokój został zainstalowany w Pałacu Katarzyny i przeprojektowany przez niemieckich i rosyjskich rzemieślników.

Znajdź pokój

Pokój pozostał w Pałacu Katarzyny aż do inwazji Niemiec na Związek Radziecki w 1941 roku. Eksperci próbowali ukryć go przed nazistowskimi żołnierzami, zakrywając go zwykłą tapetą, ale w końcu został znaleziony, rozebrany i przewieziony do zamku w Królewcu. Został poważnie uszkodzony w 1944 r., gdy Królewiec został zbombardowany przez RAF. W 1945 r. Hitler nakazał przeniesienie pokoju wraz z innym zrabowanym mieniem. Jednak po wojnie sala już nigdy nie była pokazywana publicznie. Relacje naocznych świadków wskazują, że komora została załadowana na wojskowy statek transportowy, który natychmiast został zatopiony przez sowiecką łódź podwodną.

Lokalizacja pokoju do dziś pozostaje nieznana. Niektóre raporty mówią, że został całkowicie zniszczony, podczas gdy inne mówią, że został spakowany i wywieziony, utopiony lub rozdzielony i przeniesiony w różne miejsca. Inna teoria głosi, że części pomieszczenia są nadal przechowywane w pobliżu niemieckiej fortecy w Królewcu, której nazwę zmieniono na Kaliningrad po przekazaniu jej Związkowi Radzieckiemu pod koniec II wojny światowej.

Niech rozpocznie się poszukiwanie skarbów!

Istnieje bardzo duża szansa, że ​​wspomniane zaginione skarby czekają na odnalezienie w Niemczech. Niektóre, takie jak artefakty z Królewskiej Szkatuły, można znaleźć w prywatnych rezydencjach, które po odkryciu zostały przekazane jako rodzinne pamiątki i nigdy nie wróciły. Inni, będąc w Niemczech, z łatwością mogą być gdzieś po drugiej stronie świata.

Jedno jest jednak pewne, że wszystkie te skarby już tam były, a nie tylko legendarne opowieści z II wojny światowej i innych czasów konfliktów i niepewności. Tak więc, jeśli szukałeś swojej sławy i fortuny, może nadszedł czas, aby skierować w siebie Indianę Jonesa i zacząć szukać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.